GİZLİLİK POLİTİKASI

GIZLILIK POLITIKASI

PashaCarRental kullanici ve üye bilgilerinin gizliligine ve güvenligine önem göstermekte ve gerekli tedbirleri almak için elinden gelen gayreti göstermektir. Isbu Gizlilik Politikasi, Otorento ile yaptiginiz alisverislerde vermis oldugunuz kisisel bilgilerinizin güvenlik ve gizliligine iliskin politikalari ve uygulamalari açiklamaktadir.

PashaCarRental kullanarak, gizlilige iliskin yükümlülükleri pesinen kabul beyan ve taahhüt etmektesiniz. Ayrica, PashaCarRental’un kisisel bilgilerinizin isbu Gizlilik Politikasi’nda belirtilen sekilde PashaCarRental, Servis Saglayici ve Hizmet Saglayici firmalar tarafindan toplanmasini ve kullanilmasini kabul etmis bulunmaktasiniz.

Kullanici/Üye’ye ait kisisel bilgiler, ad-soyad, adres, telefon numarasi, e-posta adresi ve kullaniciyi tanimlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. PashaCarRental tarafindan talep edilen bilgiler veya kullanici tarafindan saglanan bilgiler veya Web Sitesi üzerinden yapilan islemlerle ilgili bilgiler, PashaCarRental ve is birligi içinde oldugu kisiler tarafindan kullanicinin kimligi ifsa edilmeden çesitli istatistiksel degerlendirmeler, veri tabani olusturma, kisiye özel paket / teklifler sunma ve pazar arastirmalarinda kullanilabilir. Isbu gizlilik politikasinda aksi belirtilmedikçe kisisel bilgilerden herhangi birini PashaCarRental is birligi içinde olmadigi sirketlere ve üçüncü kisilere açiklamayacaktir.

Asagida belirtilen durumlarda PashaCarRental, isbu gizlilik politikasi ve sartlari hükümleri disina çikarak kullanicilara ve/veya üyelerine ait bilgileri üçüncü kisilere açiklayabilir.

Bu durumlar;
1. Yasalara veya bize teblig edilen yasal islemlere uyma zorunlulugu
2. PashaCarRental çalisanlari, müsterileri veya kamunun haklarini, mülkünü veya güvenligini koruma
3. Yetkili idari ve adli otorite tarafindan usulüne göre yürütülen bir arastirma veya sorusturmanin yürütümü amaciyla kullanicilarla ilgili bilgi talep edilmesinin ve
4. Kullanicilarin haklari veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli oldugu hallerdir.

PashaCarRental, kisisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayi, bunu bir sir saklama yükümlülügü olarak addetmeyi, gizliligin saglanmasi ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamaminin veya herhangi bir kisminin kamu alanina girmesini veya yetkisiz kullanimini veya üçüncü bir kisiye ifsasini önlemek için gerekli tedbirleri almayi ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. PashaCarRental’un gerekli bilgi güvenligi önlemlerini almasina karsin Web Sitesine ve sisteme yapilan saldirilar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kisilerin eline geçmesi durumunda, PashaCarRental herhangi bir sorumlulugu olmayacaktir.

Web Sitesini kullanarak site araciligi ile edinilebilen kisisel bilgilerinizi PashaCarRental, Servis Saglayici ve ona bagli sirketlerin, ortak ve acentalarin saglamis oldugu diger ürünler veya hizmetler hakkinda sizi bilgilendirmek ya da mevcut ürünlerimiz, hizmetlerimizin satisi ve kampanya duyurularimizi iletmek amaciyla kullanabiliriz.

Kullanicilar, gönderilen bülten, ürünler hakkinda bilgi veren e-postalarin kendilerine ulasmasini e-postanin alt kisminda açiklandigi üzere, belirtilen linke tiklayarak engelleyebilirler. Alisveris sirasinda kullanilan Kredi karti bilgileriniz ise siteden bagimsiz olarak su anda mevcut en güvenli yöntem olan SSL sistemiyle sifrelenip bankalara ulasir. Bu bilgiler direkt olarak bankalarin sunucularindan geçtigi için bankalar haricinde ne bizim ne de üçüncü kisiler tarafindan hiçbir sekilde görüntülenemez, saklanamaz ve depolanamaz.

PashaCarRental size en iyi sekilde hizmet sunabilmesi için, isim, soy-isim, kimlik belge numarasi, adres gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sinirli olmayan, talep edilen ürün ya da hizmetimize göre degisebilen bir takim kisisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur. Bu bilgiler; kimlik dogrulama ve kayit olusturulmasi, rezervasyon ve satis islemlerinin gerçeklestirilmesi ve bazi istatistiklerin yapilmasi amaci ile kullanilacaktir ve iletme esnasinda sifrelenerek ‘’Secure Sockets Layer’’ (SSL) teknolojisi ile korunacaktir.

SSLden faydalanabilmek için tarayicinizin SSLi destekliyor olmasi ve SSL seçeneginizin aktif hale getirilmis olmasi gerekmektedir. Veri, elimize ulastiktan sonra da bizim için her zaman esas olan siki güvenlik ve gizlilik standartlarinda korunmaktadir.

Girmis oldugunuz veriler, islemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafimizca saklanmaktadir. PashaCarRental, kullanicilar ve kullanicilarin Web Sitesi’ni kullanimi hakkindaki bilgileri teknik bir iletisim dosyasini (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletisim dosyalari, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanicinin tarayicisina (browser) gönderdigi küçük metin dosyalaridir. Teknik iletisim dosyasi, ana bellekten veya epostasindan veri veya baskaca herhangi bir kisisel bilgi almak için tasarlanmamistir. Tarayicilarin pek çogu basta teknik iletisim dosyasini kabul eder biçimde tasarlanmistir, ancak kullanicilar dilerse teknik iletisim dosyasinin gelmemesi veya teknik iletisim dosyasinin gönderildiginde ikaz verilmesini saglayacak biçimde ayarlari degistirebilirler.

Sistemle ilgili sorunlarin tanimlanmasi ve Web Sitesi’nde çikabilecek sorunlarin ivedilikle giderilebilmesi için PashaCarRental, gerektiginde kullanicilarin IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadir. IP adresleri, kullanicilari genel bir sekilde tanimlamak ve kapsamli demografik bilgi toplamak amaciyla da kullanilabilir. PashaCarRental, isbu Gizlilik Politikasi’ni güncellemek suretiyle her an degistirebileceginden; Kullanici ve üyelerin güncel sartlari kontrol etmek için bu sayfayi belli araliklarla ziyaret etmesi gerekmektedir. Isbu Gizlilik Politikasi, PashaCarRental Kullanim Sartlari ile birlikte bir bütündür, birlikte yorumlanmalidir.

Her türlü sorunuz için; pashaotokira@gmail.com adresinden veya 05541653202 / 05546224475 no’lu numaralarımızdan bize ulasabilirsiniz.

PashaCarRental Hatay Nokta Durağı Nokta Karakolu Çaprazı